7/01/2014

Cześć. Mam 24 lata i nadal nie wiem co chcę w życiu robić. 

Brzmi znajomo? Większość ludzi mocno puka się w głowę, gdy wspominam, że nudzi mnie moje życie, inni zaś komentują to stwierdzenie pospolitym "to życie, czego ty się spodziewałaś". Nigdy nie podobały mi się tego typu odpowiedzi i zawsze w jakiś sposób mnie irytowały. Wydawało mi się, że każdy kto tak mówił pogodził się z tą monotonnośćią i żyje jak reszta. A może się mylę, nie znam dokładnie życia innych i nie powinnam go oceniać. Mogę jedynie powierzchownie je ze swoim porównać, ale czy to wszystko co człowiek pokazuje np. na portalach społecznosciowych to prawda i mam się do czego porównywać? W każdym razie na pewno jakoś to na mnie wpłynęło i zaczęłam się zastanawiać CZYM TA NAPRAWDĘ ZAJMUJĘ SWÓJ WOLNY CZAS. O... i jakże mnie zatkało. Mogę wymienić kilka mało atrakcyjnych zajęć jak sprzątanie, oglądanie serialu do obiadu, bieganie,zaczytywanie się w głupich forach internetowych i odpoczynek po pracy. Jakaś impreza czy wypad w weekend i dłużej się zastanawiając na tym się to wszystko kończy. Później przyszedł czas na zastanowienie się... JAK TO SIĘ STAŁO?!Czy naprawdę jestem taka - nudna, leniwa, zmeczona, biedna,  bez perspektyw -że nawet jak bym chciała to nie mam o czym ciekawym poopowiadać, gdy spotkam się ze znajomymi? 
Kolejnym etapem moich przemyśleń były moje osiągnięcia. No dobrze, tutaj nawet się popisałam. Technik zdobyty, studia zaliczone, CV zapełnione, praca na stałe znaleziona, miejsce zamieszkania od rodziców odseparowane. 
Ale ciągły niedosyt życia wyczuwalny. 
Czas zacząć działać. Mam nadzieję, że jeżeli także się z tym borykacie poradzimy sobie razem!

CEL W ŻYCIU, ODNALESC PASJĘ

0 komentarze :

Prześlij komentarz